Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En stilren klocka från Citizen med ett armband i en grå färg. Praktiskt nog drar klockan upp sig automatiskt.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Citizen Promaster Fujitsubo (NB6025-59H) är 7 251 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Nuförtiden är ett armbandsur mer än bara ett armbandsur. Vissa använder dem som en modeaccessoar, vissa använder dem när de tränar. Det är inte svårt att tro att de flesta skulle hitta ett bra användningsområde för ett armbandsur, och du kan säkert hitta ett som du gillar.
Promaster Fujitsubo (NB6025-59H) är en mekanisk automatisk klocka. Mekaniska klockor drivs av en fjäder som vrids upp och får klockan att gå. Att den är automatisk betyder att fjädern i urverket dras upp på egen hand med hjälp av rörelserna som sker när du bär klockan på handleden.
Vattenskydd på klockor kan vara lurigt och missvisande. Klockors vattenskydd anges i meter och ATM, som står för atmosfärer. Dessa tal har inget att göra med hur djupt klockan klarar av att dyka med. Den här klockan har märkningen 20 ATM (200m).
Letar du efter något tidlöst och stilfullt är analoga visare det givna valet. Analoga visare som vi är vana att se dom har varit standard i över tvåhundra år så det vore ju dumt att ändra på ett vinnande koncept. Utöver att visa tiden går dom praktiskt nog att använda som kompass, om timvisaren riktas mot solen pekar punkten mitt mellan timvisare och tolvslaget mot söder.
Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget ligger på 7251.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här produkten till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Citizen Promaster Fujitsubo (NB6025-59H) |
| Märke | Citizen |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Titan |
| Armbandsmaterial | Titan |
Mått | |
| Diameter | 41.0 mm |
| Tjocklek | 12.3 mm |
| Armbandsbredd | 20.0 mm |
| Vikt | 108.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Grå |
| Vattenskydd | 20 ATM (200m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Grå |
| Boettfärg | Grå |
| Funktioner | Vattentät, Självlysande, Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
| Gångreserv | 42.0 tim |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .