Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en klocka från Seiko med en urtavla i en blå färg. Klockan går inte på batterier, utan är självuppdragande.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på Seiko (SRPJ93K1) är 1 360 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Det är aldrig fel att ha ett riktigt bra armbandsur. De fungerar precis lika bra till vardags som till fest, och beroende på vilken modell du väljer så kan den även vara ett användbart verktyg för dig när du ska motionera. Vissa märken profilerar sig på att bygga hållbara klockor som ska hålla i flera generationer, så den kanske till och med kan gå i arv till dina barn.
Automatiska klockor fungerar på så sätt att urverket drivs av en fjäder som vrids upp. Fjädern i den här klockan vrids då upp automatiskt, fiffigt nog med hjälp av armens naturliga rörelser när du bär klockan.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till si och så många meter. Just den här klockan är vattenskyddad till 20 ATM (200m), så den klarar av att bli blöt till en viss gräns.
Om du lever en mer aktiv och sportig livsstil passar det här armbandet av silikon bra, då det är flexibelt och väldigt hållbart. Silikon kan också vara ett bra alternativ för dig som brukar få allergiska reaktioner av vanliga stålarmband.
I kategorin armbandsur är det här för närvarande en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 1359.86 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här produkten till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seiko (SRPJ93K1) |
| Märke | Seiko |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål, Keramik |
| Armbandsmaterial | Silikon |
Mått | |
| Diameter | 43.8 mm |
| Tjocklek | 12.8 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Blå |
| Vattenskydd | 20 ATM (200m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Blå |
| Boettfärg | Blå |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .