Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Hugo Boss som är en herrmodell. Mineralglaset i klockan är reptåligt.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på HUGO BOSS Energy (1513972) är 2 729 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Det är aldrig fel att ha ett riktigt bra armbandsur. De fungerar precis lika bra till vardags som till fest, och beroende på vilken modell du väljer så kan den även vara ett användbart verktyg för dig när du ska motionera. Vissa märken profilerar sig på att bygga hållbara klockor som ska hålla i flera generationer, så den kanske till och med kan gå i arv till dina barn.
Vill du slippa kalibrera och ställa om din klocka var och varannan dag bör du välja en batteridriven modell som den här Energy (1513972). Det batteridrivna urverket är relativt underhållsfritt och kommer fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, till skillnad från mekaniska urverk som ofta hoppar fram eller tappar några sekunder om dagen.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till si och så många meter. Just den här klockan är vattenskyddad till 5 ATM (50m), så du behöver inte sky vatten till vilket pris som helst.
Den här klockan är utrustad med ett härdat mineralglas. När glas härdas så värms de upp till en väldigt hög temperatur, vilket gör att glaset blir mycket mer resistent mot repor och klarar även att stå emot smällar mycket bättre.
För närvarande är det lägsta priset på den här modellen på PriceRunner 2729.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta den deal som passar dig bäst. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här produkten till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | HUGO BOSS Energy (1513972) |
| Märke | HUGO BOSS |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Gummi |
Mått | |
| Diameter | 44.0 mm |
| Tjocklek | 13.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Grå |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Blå |
| Boettfärg | Grå |
| Funktioner | Datumvisare, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .