Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Spartos som i första hand är ett herrur. Den har ett bra skydd mot väta.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Spartos Maximus (SPW8301) är 2 295 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Ett armbandsur kan tyckas vara någonting som man inte nödvändigtvis behöver ha. Men det kan faktiskt vara en väldigt trevlig accessoar, och de finns i så många olika färger och material att det säkerligen finns en som passar just dig.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna Spartos Maximus (SPW8301) ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Vad gäller vattenskyddet på just den här klockan så har den märkningen 5 ATM (50m). Vattenskydd är en lurig och missvisande historia då meteranvisningen faktiskt inte har någon direkt koppling till hur många meters djup klockan klarar. Du bör så klart alltid vara försiktig med vilka mängder vatten du utsätter din klocka för.
Det finns en hel uppsjö med olika klockor där ute och det finns garanterat något som passar varje smak och tycke. Just den här Spartos Maximus (SPW8301) från Spartos är främst designad för att passa herrar. Men med rätt outfit och inställning kan den naturligtvis bäras av vem som helst.
Du kan prisjämföra den här produkten här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 2295.00 kr. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Spartos Maximus (SPW8301) |
| Märke | Spartos |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 40.0 mm |
| Tjocklek | 10.0 mm |
| Armbandsbredd | 20.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-01-09 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Blå |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .