Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg Festina-klocka som i första hand är en dam-modell. Urverket i klockan drivs av batterier, som är lätta att byta ut.
Prova flexibla betalningar med
Uret
Festina Damklocka F20603-1 Boyfriend Vit/Stål Ø39 mm
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Festina (F20603/1) är 1 405 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Ett armbandsur kan tyckas vara någonting som man inte nödvändigtvis behöver ha. Men det kan faktiskt vara en väldigt trevlig accessoar, och de finns i så många olika färger och material att det säkerligen finns en som passar just dig.
Batteridrivna klockor är enkla i drift och kräver inte lika mycket underhåll som mekaniska klockor kan göra. Skulle klockan stanna så är det förmodligen bara att byta ut batteriet. Dessutom så håller de ofta tiden bättre än mekaniska klockor.
.
En tumregel när det kommer till storlek på klockor är att de helst inte ska gå utanför handleden, därför kan det vara bra att mäta sin egen handled innan man bestämmer sig. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 39 mm, vilket får räknas som en medelstor klocka.
Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 1405.00 kr. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här modellen till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Festina (F20603/1) |
| Märke | Festina |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 39.0 mm |
| Armbandsbredd | 18.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-07-12 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam, Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Silver, Pärlemor |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Vattentät, Självlysande, Datumvisare, Stoppur, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .