Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Här har du en Philipp Plein-klocka som har kvinnor som sin främsta målgrupp. Det är en batteridriven klocka som är lätt att underhålla.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Philipp Plein Couture (PWEAA0921) är 2 587 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Nuförtiden är ett armbandsur mer än bara ett armbandsur. Vissa använder dem som en modeaccessoar, vissa använder dem när de tränar. Det är inte svårt att tro att de flesta skulle hitta ett bra användningsområde för ett armbandsur, och du kan säkert hitta ett som du gillar.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna Philipp Plein Couture (PWEAA0921) ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Den här modellen har ett vattenskydd så du skulle kunna spontanhoppa ner i vattnet en varm dag utan oro över att klockan tar skada. Dock så rekommenderas det att man alltid är vaksam och försiktig när klockor kommer i kontakt med väta.
Den här klockan är utrustad med ett härdat mineralglas. När glas härdas så värms de upp till en väldigt hög temperatur, vilket gör att glaset blir mycket mer resistent mot repor och klarar även att stå emot smällar mycket bättre.
För tillfället är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 2587.46 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Om vi jämför priset för den här klockan mot resten av kategorin så är det lägre än genomsittet, vilket gör Philipp Plein Couture (PWEAA0921) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Philipp Plein Couture (PWEAA0921) |
| Märke | Philipp Plein |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 9.0 mm |
| Tjocklek | 8.4 mm |
| Armbandsbredd | 16.0 mm |
| Vikt | 130.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-07-12 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Funktioner | Vattentät |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
| Dekoration | Diamanter |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .