Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Rado presenterar här en klocka som är designad för både kvinnor och män. Urverket i klockan drivs av batterier, som är lätta att byta ut. Visarna är av den traditionella, analoga t
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Rado Integral (R20206162) är 27 800 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Unisexklocka från Rado som är batteridriven och lätt att underhålla. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Vad det gäller vattenskydd så kommer den här klockan tåla en dusch eller ett snabbt dopp, men inte mer än så. Armbandet på klockan är gjort av rostfritt stål. Traditionella och tidlösa visare av det analoga slaget.
Är det en hållbar klocka du är ute efter bör du välja en med glas av safir. Över åren har klocktillverkare experimenterat med en mängd olika material för glasen, men safir har visat sig vara allra mest pålitligt. Safir är väldigt starkt och det krävs en enorm kraft för att krossa, det enda material som är starkare är faktiskt diamant. Med en sådan styrka kan du räkna med att det håller sig repfritt ett bra tag, det är inte alls ovanligt att se gamla utslitna klockor vars safirglas fortfarande ser helt nytt ut.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Integral (R20206162). Just nu är det lägsta priset på den här klockan på PriceRunner 27800.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta den deal som passar dig bäst. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här klockan till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Rado Integral (R20206162) |
| Märke | Rado |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
Mått | |
| Diameter | 31.0 mm |
| Tjocklek | 7.5 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-11-27 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam, Herr, Unisex |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver, Svart |
| Boettfärg | Silver, Svart |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .