Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En stilren klocka från Jacques Lemans som i första hand är designad för kvinnor. Glaset i klockan är gjort av stiligt safirglas och står bra emot repor. Om du gillar klassisk desig
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Jacques Lemans Dublin (1-1940C) är 3 386 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
En batteridriven damklocka från Jacques Lemans. Ifall batteriet skulle ta slut är det enkelt att byta. Vattenskyddad till 5 ATM, vilket betyder att klockan kommer tåla ett snabbt dopp eller en dusch, men inte mer än så. Elegant armband som är gjort av rostfritt stål. Prydliga visare som binder ihop urtavlan med boetten.
Analoga visare har varit standard på klockor i över tvåhundra år och är precis lika relevant och fungerande än idag. Förutom att det ger en tidlös och stilfull look kan det vara väldigt praktiskt, om du skulle gå vilse kan man faktiskt navigera med hjälp av visarnas position i förhållande till solen. Det går också snabbare att få en uppfattning av tiden med analoga visare, jämfört med digitala visare där du blir presenterad en siffra som hjärnan sedan måste sätta i kontext.
Sammantaget är Dublin (1-1940C) ett riktigt trevligt armbandsur med bra egenskaper. Du kan prisjämföra den här klockan här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 3386.34 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här klockan till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Jacques Lemans Dublin (1-1940C) |
| Märke | Jacques Lemans |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål, Keramik |
Mått | |
| Diameter | 28.0 mm |
| Tjocklek | 7.0 mm |
| Armbandsbredd | 21.0 mm |
| Vikt | 99.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-11-01 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart, Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .