Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en klocka från Orient som har en blå urtavla. Glaset står bra emot repor då det är gjort av mineralglas. Den tål lite vatten, dock är den inte helt vattentät.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Orient Mako II (FAA02002D9) är 3 034 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En automatiskt driven herrklocka från Orient. Att den är automatisk betyder att urverket drar upp sig själv helt utan batterier. Undvik helst kontakt med vatten, du kommer kanske undan med lite stänk och lätt regn men vattenskyddet är så begränsat att du gör bäst i att hålla den i torrt förvar. Det silverfärgade armbandet är gjort av rostfritt stål. Den tjusiga boetten har en tjocklek på 13 mm och urtavlans diameter ligger på 42 mm.
En sak att tänka på innan man lägger sina hårt förvärvade slantar på en ny klocka är vilken storlek den egentligen bör vara. Man brukar säga att en klocka inte ska gå utanför handleden, därför kan det vara bra att mäta sin egen handled innan man bestämmer sig. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 42 mm, vilket får räknas som en medelstor klocka.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Mako II (FAA02002D9). Om du prisjämför det här armbandsuret på PriceRunner ser du att den kostar för närvarande är 3034.00 kr. Det är också en topprankad produkt sett till popularitet. Priset ligger under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här produkten till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Orient Mako II (FAA02002D9) |
| Märke | Orient |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 42.0 mm |
| Tjocklek | 13.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-10-04 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Blå |
| Vattenskydd | 2 ATM (20m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .