Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en Skagen-klocka som har ett grått armband av läder. Det är en batteridriven klocka som är lätt att underhålla. Du kan bada med den, dock inte dyka eller snorkla.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Skagen Freja (SKW3005) är 1 131 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
En batteridriven damklocka från Skagen. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Klockans visare är av det gamla hederliga analoga slaget. Armbandet är gjort av läder och kommer i en tjusig grå färg. Klockan är märkt vattentålig till 5 ATM, det ska inte misstas för 50 meters djup. Den tål ungefär en dusch eller ett snabbt dopp, men inte mer än så.
Vill du slippa kalibrera och ställa om din klocka var och varannan dag bör du välja en batteridriven modell som den här Freja (SKW3005). Det batteridrivna urverket är relativt underhållsfritt och kommer fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, till skillnad från mekaniska urverk som ofta hoppar fram eller tappar några sekunder om dagen.
Vattenskyddet på klockan får vi räkna som ganska begränsat. Den är märkt 5 ATM (50m) vilket innebär att den kommer klara av enstaka korta tillfällen i vatten som en dusch eller ett snabbt dopp. Vattenskydd är en lurig och missvisande historia då meteranvisningen faktiskt inte har någon direkt koppling till hur många meters djup klockan klarar.
Armband av läder är ett säkert kort som aldrig går ur tiden. Det passar till de flesta stilar och blir dessutom både snyggare och skönare med tiden då det anpassar sig efter din handled och användning.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Freja (SKW3005). I kategorin armbandsur är det här för närvarande en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 1131.01 kr. Om vi jämför priset för den här klockan mot resten av kategorin så är det lägre än genomsittet, vilket gör Freja (SKW3005) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Skagen Freja (SKW3005) |
| Märke | Skagen |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 26.0 mm |
| Tjocklek | 7.0 mm |
| Vikt | 21.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-10-01 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Grå |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Grå |
| Boettfärg | Roséguld |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .