Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Citizen som i första hand är designad för män. Klockan går inte på batterier, utan är självuppdragande. Visarna är av den traditionella, analoga typen.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Citizen Promaster Sea (NB6004-08E) är 7 439 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
En automatiskt driven herrklocka från Citizen. En automatisk klocka drivs via rörelser, du behöver alltså aldrig bekymra dig för att några batterier tar slut. Är du lite dagvild kanske den här klockan är för dig, då den har en specifik visare för datum. Det svarta armbandet är gjort av plast. Klockans urtavla har en tjusig svart färg som matchas med ett par fina visare.
Glaset som täcker urtavlan är gjort av safir, vilket är det överlägset bästa valet för dig som letar efter en hållbar klocka. När du burit din klocka år efter år och boetten ser sliten ut kommer det här glaset fortfarande se ut det gjorde dag ett. Det enda material som är starkare än safir är diamant, vilket innebär att det kommer krävas en rejäl kraft (eller en enorm mängd otur) för att glaset ska krossas. Tack vare sin styrka är det även extremt resistent mot repor.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Promaster Sea (NB6004-08E). Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget ligger på 7439.00 kr. Det är också en av de allra mest populära produkterna. Om man jämför klockans pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Citizen Promaster Sea (NB6004-08E) |
| Märke | Citizen |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Titan |
| Armbandsmaterial | Gummi |
Mått | |
| Diameter | 44.0 mm |
| Tjocklek | 15.0 mm |
| Armbandsbredd | 20.0 mm |
| Vikt | 104.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-08-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 20 ATM (200m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Grå |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .