Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Här har du en klocka från Seiko som har en rosa urtavla. Det finns bland annat en datumvisare i klockan. Den kommer med traditionella, analoga visare.
Prova flexibla betalningar med
Uret
Seiko Damklocka SRP839J1 Presage Rosa/Stål Ø33.8 mm
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seiko Presage (SRP839) är 4 365 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
En klocka för damer från klassiska Seiko som drivs automatiskt via rörelser. Du behöver alltså aldrig oroa dig över att några batterier tar slut. Boetten är gjord i rostfritt stål, urtavlan har analoga visare och är 34 mm i diameter. Det silverfärgade armbandet är gjort av rostfritt stål. Via en specifik visare kan du hålla koll på rätt datum.
Den här klockan är utrustad med ett härdat mineralglas. När glas härdas så värms de upp till en väldigt hög temperatur, vilket gör att glaset blir mycket mer resistent mot repor och klarar även att stå emot smällar mycket bättre.
Som du förstår så är Presage (SRP839J1) ett armbandsur med mycket bra egenskaper. Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner ser du att den kostar i dagsläget är 4365.00 kr. Det är också en av de allra mest populära produkterna. Om man jämför produktens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seiko Presage (SRP839) |
| Märke | Seiko |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 33.8 mm |
| Tjocklek | 11.3 mm |
| Vikt | 92.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-07-20 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Serie | Seiko Presage |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Rosa |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
| Gångreserv | 41.0 tim |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .