Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Här har du en klocka som har män som sin främsta målgrupp. Det är en självuppdragande mekanisk klocka. Den är tillräckligt vattentålig för att du ska kunna bada med den.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Hamilton (H64465733) är 8 506 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
En automatiskt driven herrklocka från Hamilton. En automatisk klocka drivs via rörelser, du behöver alltså aldrig bekymra dig för att några batterier tar slut. Traditionella och tidlösa visare av det analoga slaget. Det svarta armbandet är gjort av läder. Utöver tiden så håller den här klockan även koll på datum, via en specifik visare.
Glaset är det som täcker urtavlan. Över åren har dessa glas tillverkats i en mängd olika material, men det som har visat sig vara allra mest pålitligt är safir. Att krossa ett glas av safir kräver en enorm kraft, det enda material som är hårdare är faktiskt diamant, så nog är det allt hållbart. Safir är också väldigt resistent mot repor, det är inte ovanligt att se klockor vars boetter är utslitna medan safirglaset fortfarande ser sprillans nytt ut.
Sammantaget är Khaki Field King (H64465733) ett riktigt angenämt armbandsur med bra egenskaper. Du kan prisjämföra den här produkten här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 8506.45 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här produkten till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Hamilton (H64465733) |
| Märke | Hamilton |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 40.0 mm |
| Tjocklek | 11.15 mm |
| Armbandsbredd | 18.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-07-16 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Arabiska |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Automatisk |
| Gångreserv | 80.0 tim |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .