Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka som har ett armband i svart. Det är en batteridriven klocka som är lätt att underhålla. Om du gillar klassisk design så är det passande att den har analoga visare.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio Classic (MQ-24-7BLLEG) är 218 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 12 jämförda butiker.
En damklocka från innovativa Casio som är batteridriven och lätt att underhålla. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Vattenskyddsmärkt med 3 ATM. Det betyder att klockan kommer tåla lite vattenstänk och ett lättare regn, men inte mer än så. Armbandet är gjort av resin och kommer i en trevlig svart färg. För dig som föredrar en mer traditionell klocka kan den här passa bra då den har gamla hederliga analoga visare.
Innan du bestämmer dig för en klocka kan det vara bra att mäta av din handled. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 34 mm, vilket får räknas som en lite mindre klocka. En tumregel att ha i bakhuvudet är dock att klockan helst inte ska gå utanför din egen handled, men smaken är som baken.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Classic (MQ-24-7BLLEG). För närvarande är det lägsta priset på den här modellen på PriceRunner 218.48 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio Classic (MQ-24-7BLLEG) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Hesalit (Akryl) |
| Boettmaterial | Resin |
| Armbandsmaterial | Resin |
Mått | |
| Diameter | 33.8 mm |
| Tjocklek | 7.8 mm |
| Vikt | 20.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-07-08 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Dam, Herr, Unisex |
| Serie | Casio Classic |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Vit |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Arabiska |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .