Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en Fossil-klocka som är utrustad med ett silverfärgat armband av rostfritt stål. Klockan går på batterier, så den är enkel att underhålla. Den är tillräckligt vattentåli
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Fossil Scarlette (ES4317) är 1 164 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 10 jämförda butiker.
En damklocka från Fossil som är batteridriven, så ifall att klockan skulle stanna så är det bara att byta batterier. Den 32 mm breda urtavlan har analoga visare. Det silverfärgade armbandet är gjort av rostfritt stål. Vattenskyddad till 5 ATM, vilket innebär att klockan tål en dusch eller ett snabbt dopp.
Den här modellen har ett vattenskydd på 5 ATM (50m). Det är dock inte detsamma som antal meters djup under vattnet. Med 5 ATM (50m) kan klockan klara av ett snabbt dopp, en dusch och lite stänk men det är inte rekommenderat att prova.
En tumregel när det kommer till storlek på klockor är att de helst inte ska gå utanför handleden, därför kan det vara bra att mäta sin egen handled innan man bestämmer sig. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 32 mm, vilket får räknas som en lite mindre klocka och passar för dig som är ute efter något av det nättare slaget.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna Scarlette (ES4317) ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Scarlette (ES4317). För närvarande är det lägsta priset på den här modellen på PriceRunner 1163.50 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset ligger under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här produkten till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Fossil Scarlette (ES4317) |
| Märke | Fossil |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 32.0 mm |
| Tjocklek | 10.0 mm |
| Vikt | 85.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-26 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Silver |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror), Romerska |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare |
| Batterityp | SR66/SR626 |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .