Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en klocka från Seiko som har ett svart armband. Klockans glas är gjort av mineralglas. Visarna är av den traditionella, analoga typen.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seiko Discover More (SSB393P1) är 3 004 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
En herrklocka från traditionsfyllda Seiko som är batteridriven och lätt att underhålla. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Klockans urtavla har en trevlig svart färg som matchas med ett par fina visare. Det svarta armbandet är gjort av silikon. Klockan har dessutom en kronografisk funktion, vilket betyder att den fungerar som ett stoppur.
Innan du bestämmer dig för en klocka kan det vara bra att mäta av din handled. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 42 mm, vilket får räknas som en medelstor klocka. En tumregel att ha i bakhuvudet är dock att klockan helst inte ska gå utanför din egen handled, men smaken är som baken.
Som du förstår så är Discover More (SSB393P1) en klocka med många bra egenskaper. Du kan prisjämföra den här klockan här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 3003.98 kr. Om vi jämför priset för den här klockan mot resten av kategorin så är det lägre än genomsittet, vilket gör Discover More (SSB393P1) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seiko Discover More (SSB393P1) |
| Märke | Seiko |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Titan |
| Armbandsmaterial | Silikon |
Mått | |
| Diameter | 42.0 mm |
| Tjocklek | 14.0 mm |
| Vikt | 67.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-26 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare, Stoppur, Tachymeter, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .