Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Casio som i första hand är designad för män. Det är en batteridriven klocka som är lätt att underhålla. Om du gillar klassisk design så är det passande att den
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio Skeleton (GA-2100SKE-7AER) är 1 017 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 15 jämförda butiker.
En batteridriven herrklocka från innovativa Casio. Ifall batteriet skulle ta slut är det enkelt att byta. Väldigt vattentät, till och med dyksäker, så om du skulle råka trilla ner i vattnet med klockan på är det ingen fara. Det transparenta armbandet är gjort av resin. Snygg boett i resin som har en svart urtavla på 46 mm med analoga visare.
Analoga visare har varit standard på klockor i över tvåhundra år och är precis lika relevant och fungerande än idag. Förutom att det ger en tidlös och stilfull look kan det vara väldigt praktiskt, om du skulle gå vilse kan man faktiskt navigera med hjälp av visarnas position i förhållande till solen. Det går också snabbare att få en uppfattning av tiden med analoga visare, jämfört med digitala visare där du blir presenterad en siffra som hjärnan sedan måste sätta i kontext.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Skeleton (GA-2100SKE-7AER). Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 1017.10 kr. Den har ett bra snittbetyg på 5.00 av 5 och alla dess unika karaktärsdrag gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio Skeleton (GA-2100SKE-7AER) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Resin |
| Armbandsmaterial | Resin |
Mått | |
| Diameter | 46.0 mm |
| Tjocklek | 12.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-04-05 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Serie | Casio G-Shock GA-2100, Casio G-Shock |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 20 ATM (200m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Transparent |
| Boettfärg | Transparent |
| Funktioner | Stoppur, Världstid, Alarm |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .