Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Här har du en klocka som har ett silverfärgat armband. Klockan visar dig bland annat dagens datum. Du kan bada med den, dock inte dyka alltför djupt.
Det är köpläge! Priserna är för närvarande 1 817 kr lägre än genomsnittet.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seiko Prospex (SRPE33K1) är 6 181 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
En automatiskt driven herrklocka från traditionsfyllda Seiko. En automatisk klocka drivs via rörelser, du behöver alltså aldrig bekymra dig för att några batterier tar slut. Via en specifik visare kan du hålla koll på rätt datum. Armbandet är gjort av rostfritt stål och är silverfärgat. Prydlig boett och en fin urtavla med snyggt matchade visare.
Analoga visare har varit standard på klockor i över tvåhundra år och är precis lika relevant och fungerande än idag. Förutom att det ger en tidlös och stilfull look kan det vara väldigt praktiskt, om du skulle gå vilse kan man faktiskt navigera med hjälp av visarnas position i förhållande till solen. Det går också snabbare att få en uppfattning av tiden med analoga visare, jämfört med digitala visare där du blir presenterad en siffra som hjärnan sedan måste sätta i kontext.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Prospex (SRPE33K1). Om du prisjämför det här armbandsuret på PriceRunner ser du att den kostar i dagsläget är 6180.80 kr. Det är också en av de mest populära och eftersökta modellerna för tillfället. Om man jämför klockans pris med resten av kategorin så är den något dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seiko Prospex (SRPE33K1) |
| Märke | Seiko |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 44.0 mm |
| Tjocklek | 13.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-09-16 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Herr |
| Serie | Seiko Prospex |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Blå |
| Vattenskydd | 20 ATM (200m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Silver |
| Boettfärg | Silver, Svart |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
| Gångreserv | 41.0 tim |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .