Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här skärmen har en ganska liten skärmstorlek på 16" och en IPS/PLS-panel. Modellens bildförhållande är 16:9 (Wide), vilket idag är att betrakta som standard.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Kjell & Company
Asus ZenScreen MB16AMT Touch monitor 15,6”
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på ASUS MB16AMT är 4 490 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Modellen från ASUS har en lite mindre skärm på 16 tum och en IPS/PLS-panel. Uppdateringsfrekvensen för skärmen ligger på 60 Hz och responstiden ligger på 5 ms.
En skärms responstid och uppdateringsfrekvens är vanliga specifikationer att titta på när man jämför skärmar. Modellen har en responstid på 5 ms. Den här modellen har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz. De flesta skärmar som ska kopplas till en dator är kapabla till den uppdateringsfrekvensen.
Skärmens storlek är 15.6 tum och funkar i dig som ute efter en smidig skärm. Modellens bildförhållande är 16:9 (Wide). Modellens panel är av typen IPS/PLS. Just den här typen av panel är inte särkilt vanlig i dagens skärmar.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om ASUS MB16AMT. Om du prisjämför ASUS MB16AMT på PriceRunner ser du att den för närvarande kostar 4490.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Denna bildskärm skulle kunna passa dig med en lite lägre budget. Om vi jämför produkterna i kategorin och deras lägsta pris så har den här modellen ett lägre pris än genomsnittet.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | ASUS MB16AMT |
| Märke | ASUS |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 700 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Kamera (inbyggd) | Nej |
| Typ | Standard |
| Färg | Blå, Grå, Svart |
| Högtalare | Nej, Ja |
| Adaptiv synkronisering | Nej |
| Bild-i-Bild (PIP) | Nej |
| Skärmstorlek | 15.6 " |
| Energiklass | B, F |
| Responstid | 5 ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.179 mm |
| Responstid (exakt värde) | 5.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 250.0 cd/m2 |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Nej |
| Vridbar | Nej |
Skärm | |
| Pekskärm | Ja |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Nej |
Anslutningar | |
|---|---|
| Hörlursutgång | Nej |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | Nej |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Nej |
| USB-typ | USB-C |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Nej |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (1000h) | 13.0 kW/h |
| Strömförbrukning (i drift) | 12 W |
Mått | |
| Vikt med stativ | 0.9 kg |
| Bredd | 36.0 cm |
| Djup med stativ | 0.9 cm |
| Höjd med stativ | 22.7 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-10-30 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .