Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Compliq
PHILIPS 50 Media Suite IPTV 4K UHD Chromecast
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Philips 50HFL6014 är 10 291 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
För dig som vill ha det allra bästa är det 50HFL6014 från Philips som gäller. Krispig 3840x2160 (4K Ultra HD)-upplösning som imponerar. Med Android TV får du hundratals olika appar, stöd för kopplingar till smarta hem via Google Assistant och inbyggd Chromecast för smidig delning av bilder och filmer. 3 USB-ingångar för dig som vill spela upp nedladdat innehåll från externa minnen.
50HFL6014 har en upplösning i 4K Ultra HD som är makalös och får de flesta att tappa hakan. För att sätta det i perspektiv är det fyra gånger så hög upplösning som på en vanlig Full HD TV. Har du ännu inte upplevt 4K är det verkligen dags.
I form av anslutningar som är mest frekvent använda hittar vi 3 HDMI-ingångar för dina spelkonsoler, Apple TV eller andra mediaspelare och tv-boxar. Vill du spela upp filmer och bilder direkt från externa hårddiskar eller liknande har du 3 USB-portar att mata in.
Den här tv:n har en LED-display, vilket är den absolut vanligaste och mest beprövade tekniken. Några av fördelarna med LED-displayer är dess förmåga att uppnå en utmärkt ljusstyrka och även återge väldigt naturtrogna färger. Dessutom är de väldigt energisnåla vilket sparar in på både miljö och plånbok, så du behöver inte få dåligt samvete när du drar igång ett nytt åtta timmars Netflix-marathon.
Som du förstår så är 50HFL6014 en TV med många praktiska egenskaper. Du kan prisjämföra den här modellen här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 10291.25 kr. Den här modellen har ett pris som är lägre än genomsnittspriset för TV-apparater. Har den dessutom de funktionerna du är ute efter kanske denna är ett bra köp för dig.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Philips 50HFL6014 |
| Märke | Philips |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 50.0 " |
| Lanseringsår | 2019 |
| Operativsystem | Android TV |
| Ljusstyrka (nits) | 350.0 cd/m2 |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
Bild | |
| ALLM | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Bildförbättringsteknik | Nej, Ja |
| Local dimming | Nej |
| Bildfiler som stöds | JPEG/JPG, BMP, GIF, PNG |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| Skärmteknik | LED |
| Videofiler som stöds | HEVC/H.265, Matroska (MKV), MPEG2, AVI, MPEG4, WMV9 HD (VC-1), VP9, AVC/H.264, MPEG1 |
| VRR | Nej |
Funktioner | |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | ARC |
| Funktioner | HbbTV Support |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Nej |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-05-14 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB-A | 3 st |
| MHL | Ja, Nej |
| Anslutningar | 3.5 mm Jack, RJ45 (LAN), VGA, USB-A, Optisk S/PDIF, HDMI |
| HDMI-version | 2.0 |
| CEC | Ja |
| HDCP version | 2.2 |
| Antal HDMI | 3 st |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.3 W |
| Energiförbrukning (drift) | 70.0 W |
Ljud | |
| Surroundljudformat | Dolby Atmos, Dolby AC-4 |
| Högtalareffekt (total) | 20 W |
| Högtalartyp | Stereo |
| Ljudfilformat | MP3, AAC, WMA, WAV (PCM) |
Tuner | |
| TV-mottagare | Digital, Analog |
| CI/CA | CI+ |
| Digital TV-mottagare | DVB-T2, DVB-C, DVB-T |
| CI+ version | 1.3 |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 200x200 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 71.5 cm |
| Vikt (utan stativ) | 12.8 kg |
| Höjd (utan stativ) | 65.3 cm |
| Djup (med stativ) | 22.5 cm |
| Bredd | 112.8 cm |
| Vikt (med stativ) | 13.6 kg |
| Djup (utan stativ) | 6.8 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .