Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är är en 83-tums-TV med en knivskarp upplösning på 3840x2160 (Ultra HD). Njut av fantastiska ljuskontraster och levande färger tack vare HDR.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Webhallen
Samsung 83" TQ83S90DAEXXC / 4K / OLED / 100 Hz - 144Hz / Smart TV
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Samsung TQ83S90D är 49 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Vi har kommit väldigt långt med TV-apparater sedan de började "infiltrera" våra hem på 50-talet. Det finns numera en uppsjö av olika paneltyper och storleken har krupit upp över smått förbluffande 100 tum. Det är kanske inte så konstigt att det är svårt att veta vilken TV man ska välja, men en bra början är att vara påläst om funktioner och annat.
.
Släng upp fötterna på bordet och njut till fullo av dina favoritappar som HBO Max, SVT Play, YouTube eller Spotify som du hittar enkelt via det användarvänliga operativsystemet Tizen.
Som du märker så finns det mycket bra att säga om TQ83S90D. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här produkten till en premiumprodukt. I kategorin TV-apparater är det här för närvarande en topprankad TV på PriceRunner och för tillfället kostar TQ83S90D 49990.00 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Samsung TQ83S90D |
| Märke | Samsung |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 83.0 " |
| Operativsystem | Tizen |
| Energiklass HDR | G |
| Energiklass | F |
| Uppdateringsfrekvens | 100 Hz |
| Lanseringsår | 2024 |
| Färg | Svart |
Bild | |
| ALLM | Ja |
| Bildförhållande | 16:9 |
| HFR | Ja |
| WCG | Nej |
| Bildförbättringsteknik | Ja |
| Local dimming | Nej |
| HDR | Ja |
| Skärmteknik | OLED |
| HDR-typ | HDR10+ |
| VRR | Ja |
| Kantbelyst LED | Nej |
| Bakbelyst LED | Nej |
Funktioner | |
| Röststyrning | Ja |
| ARC | eARC |
| Funktioner | Bild-i-Bild (PiP), HbbTV Support, Inspelningsfunktion via USB (PVR) |
| Röstassistent | Amazon Alexa, Samsung Bixby |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Nej |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Ljud | |
| Surroundljudformat | Dolby Atmos |
| Högtalareffekt (total) | 40 W |
| Högtalartyp | Flerkanal |
Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 st |
| MHL | Nej |
| Anslutningar | HDMI, Optisk S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
| HDMI-version | 2.1 |
| CEC | Ja |
| Antal HDMI | 4 st |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
| Energiförbrukning (drift) | 150.0 W |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Trådlöst & Streaming | AirPlay |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Smarta hem system | Amazon Alexa, Samsung SmartThings |
Tuner | |
| TV-mottagare | Analog, Digital, Dubbla mottagare |
| CI/CA | CI+ |
| CI+ version | 1.4 |
| Digital TV-mottagare | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 400x300 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 113.37 cm |
| Vikt (utan stativ) | 37.6 kg |
| Höjd (utan stativ) | 106.28 cm |
| Bredd | 185.1 cm |
| Djup (utan stativ) | 4.49 cm |
| Djup (med stativ) | 35.9 cm |
| Vikt (med stativ) | 39.4 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-04-12 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .