Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en modell med en knivskarp Ultra HD-upplösning. Njut av fantastiska ljuskontraster och levande färger tack vare High Dynamic Range.
Prova flexibla betalningar med
Logic
42" LG OLED EVO C4 4K OLED42C44LA, Smart-Tv
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LG OLED42C44LA är 9 699 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
En TV är numera en ganska central del i vår vardagsunderhållning. Det finns ett enormt utbud av modeller och storlekar, så du bör kunna hitta en som passar just dina behov. Detta kan dock också innebära att det blir svårare att välja, så läs på lite om funktioner och olika typer av paneler för att veta exakt vad du behöver.
.
OLED42C44LA kommer kunna ge dig riktigt bra svärta tack vare sin OLED-display. Definitionen av svart är egentligen bara frånvaro av ljus och eftersom att varje pixel i en OLED-har sin egen ljuskälla går de även att enskilt stängas av och på så vis uppnå äkta svärta. Det är inte möjligt med t.ex. LED-displayer som har en större täckande ljuskälla som inte går att enskild stänga av för varje pixel.
Sammantaget är OLED42C44LA en TV med bra egenskaper. Det här är en av de allra mest populära TV-apparaterna på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 9699.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör OLED42C44LA till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LG OLED42C44LA |
| Märke | LG |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 42.0 " |
| Operativsystem | webOS |
| Energiklass HDR | G |
| Energiklass | G |
| Uppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Lanseringsår | 2024 |
| Färg | Brun |
Bild | |
| ALLM | Ja |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Bildförbättringsteknik | Ja |
| Local dimming | Nej |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skärmteknik | OLED |
| HDR-typ | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| VRR | Ja |
| Kantbelyst LED | Nej |
| Bakbelyst LED | Nej |
Funktioner | |
| Röststyrning | Ja |
| ARC | Nej |
| Funktioner | Inspelningsfunktion via USB (PVR) |
| Röstassistent | Amazon Alexa |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Nej |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Tuner | |
| Digital TV-mottagare | DVB-S2, DVB-T2 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB-A | 3 st |
| MHL | Nej |
| USB version | USB 2.0 |
| Anslutningar | HDMI, Optisk S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
| HDMI-version | 2.1 |
| CEC | Nej |
| Antal HDMI | 4 st |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Trådlöst & Streaming | AirPlay 2, Chromecast, Miracast |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Smarta hem system | Amazon Alexa |
Ljud | |
| Surroundljudformat | Dolby Atmos |
| Högtalareffekt (total) | 20 W |
| Högtalartyp | Stereo |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 300x200 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 57.7 cm |
| Vikt (utan stativ) | 9.8 kg |
| Höjd (utan stativ) | 54.0 cm |
| Bredd | 93.2 cm |
| Djup (utan stativ) | 4.11 cm |
| Djup (med stativ) | 17.0 cm |
| Vikt (med stativ) | 10.1 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-04-05 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .