Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Samsung HG43BU800 är 6 152 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
En TV är numera en ganska central del i vår vardagsunderhållning. Det finns ett enormt utbud av modeller och storlekar, så du bör kunna hitta en som passar just dina behov. Detta kan dock också innebära att det blir svårare att välja, så läs på lite om funktioner och olika typer av paneler för att veta exakt vad du behöver.
Söker du en TV som är något av det diskretare slaget är HG43BU800 rätt väg att gå. På sin tjockaste punkt är den 2.57 cm tunn, så vare sig du väljer att ha den ståendes eller hänger upp den på väggen kommer den vara diskret och göra väldigt lite väsen av sig, när du inte använder den vill säga.
Idag är 4K Ultra HD nästan standard. Netflix streamar i 4K, Amazon Prime kör 4K, Viasat visar fotboll i Ultra HD, Playstation och Xbox har båda stöd för 4K. Och självklart är den här Samsung HG43BU800 med i matchen. HG43BU800 bjuder på en kristallklar bild som kommer få dig att häpna varje gång.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos HG43BU800. Priset för den här modellen är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den till ett bra köp. Om du prisjämför HG43BU800 på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 6151.67 kr. Det är också en topprankad produkt sett till popularitet.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Samsung HG43BU800 |
| Märke | Samsung |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 43.0 " |
| Energiklass HDR | G |
| Energiklass | G |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Bildförhållande | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Ja |
| Bildförbättringsteknik | Ja |
| Local dimming | Nej |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| HDR-typ | HLG, HDR10+ |
| VRR | Nej |
| Bakbelyst LED | Ja |
Funktioner | |
| ARC | ARC |
| Funktioner | HbbTV Support |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Nej |
Anslutningar | |
| Antal USB-A | 2 st |
| MHL | Nej |
| USB version | USB 2.0 |
| Anslutningar | HDMI, Optisk S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
| CEC | Ja |
| Antal HDMI | 3 st |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Trådlöst | |
|---|---|
| NFC | Nej |
| Trådlöst & Streaming | AirPlay, DLNA, Miracast |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Ljud | |
| Surroundljudformat | Dolby Digital Plus |
| Högtalareffekt (total) | 20 W |
| Högtalartyp | Stereo |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
| Energiförbrukning (drift) | 54.0 W |
Tuner | |
| TV-mottagare | Analog, Digital |
| CI/CA | CI/CA |
| Digital TV-mottagare | DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 200x200 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 59.9 cm |
| Vikt (utan stativ) | 8.4 kg |
| Höjd (utan stativ) | 55.99 cm |
| Bredd | 96.55 cm |
| Djup (utan stativ) | 2.57 cm |
| Djup (med stativ) | 20.56 cm |
| Vikt (med stativ) | 8.7 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-05-25 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .