• Rea
  • Guider
  • Om oss
  • Rea
Hem & Hushåll
Köksapparater
  1. Start
  2. Hem & Hushåll
  3. Vitvaror
  4. Dammsugare
  5. Skaftdammsugare
Makita LXT DCL280FZ Blå

Makita LXT DCL280FZ Blå

Jämför

Du behöver inte tänka på var du har ett eluttag eftersom den här dammsugaren är sladdfri. Ljudnivån på denna dammsugare är 70 decibel vilket är normalt för en dammsugare.

·

Placering

164

i

Skaftdammsugare

Prova flexibla betalningar medKlarna

ANNONS

Från Compumail

Makita DCL280FZ Støvsuger 0.75liter --> I lager, forväntat leveransdatum hos dig 25-04-2026

159 kr frakt, 1-2 dagar
1 052 kr

Teknikproffset

Makita DCL280FZ dammsugare 0,75 liter

Lägst pris

·79 kr frakt
1 042 kr

Annons

Annons

*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.

Att låna kostar pengar!

Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Relaterade produkter

Vi har plockat fram ett urval av produkter som kanske skulle intressera dig.

Recensioner

Om produkten

Lägsta pris på Makita LXT DCL280FZ Blå är 1 042 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.

Om du är ute efter en dammsugare kan den här modellen vara rätt val för dig. Med denna dammsugare behöver du inte köpa några engångspåsar utan allt damm samlas i en behållare. Det är både mer miljövänligt och ekonomiskt!

  • Sladdlös modell
  • Tystgående dammsugare
  • Finns i blå
  • Dammuppsamling i behållare
  • Sugkraft på 45 watt

För dig som föredrar en mer energisnål dammsugare är detta ett bra val. Den har en sugeffekt på bara watt vilket gör att den inte drar lika mycket el. Makita Makita DCL280FZ gör städningen mycket enklare tack vare att den är sladdlös.

Ljudnivån på denna produkt är 70 dB vilket är vanligt för dammsugare. Du kommer att behöva tömma behållaren ganska ofta, då den har en mindre storlek på 1 liter.

Utbudet av dammsugare är stort så läs på ordentligt för att se vilken modell som matchar dina behov bäst. Det här är en av de mest populära dammsugarna på PriceRunner för tillfället och den går för tillfället att hitta från 1042.00 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4.50 av 5 vilket gör den till ett riktigt bra köp.

Specifikationer

Produkt
ModellnamnMakita LXT DCL280FZ Blå
MärkeMakita
TypSkaftdammsugare
Specifikationer
0.75 L
HEPA filter
Egenskaper2-in-1, LED-belysning, Batteridriven, Uppladdningsbar, Teleskoprör, Löstagbar handenhet
Blå
70 dB
Övrigt
Listad hos PriceRunner2020-02-03
Strömkälla
BatteriteknologiLi-ion
KraftkällaBatteri
Batteritid39 min
Spänning18.0 V
Laddningsbart batteriJa
Mått
1016.0 mm
155.0 mm
Bredd113.0 mm
Vikt1.6 kg

Feedback

Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .

PriceRunner
  • Om oss
  • Kontakt
  • Nyhetsrum
  • Jobba hos oss

Sedan 1999 har PriceRunner hjälpt miljontals besökare att hitta bästa produkterna till bästa priserna.

PriceRunner är helt oberoende och gratis att använda. Vår vision är att vara tjänsten du alltid kan lita på vid jämförelse av produkter och priser. År 2022 blev PriceRunner en del av Klarna.

Du kan jämföra priser och produkter med oss i:

Danmark, UK, Sverige, Norge, USA, Tyskland, Österrike, Finland, Frankrike, Irland, Italien, Nederländerna, Spanien

Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB