Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En golvdammsugare fungerar i alla lägen och gör ordentligt fint i ditt hem. Den här dammsugaren har en sugkraft på 850 watt, vilket absolut är tillräckligt för att klara av att dam
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Bosch BGL7EXCL är 5 599 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Om du är ute efter en dammsugare kan den här modellen vara rätt val för dig. Dammsugaren används med klassiska dammsugarpåsar som du enkelt byter vid behov. Den har en ljudnivå på endast 59 decibel vilket gör den till en tystgående modell.
Sugeffekten är watt vilket är tillräckligt för att kunna göra ordentligt rent. Tack vare det avtagbara munstycket kommer du enkelt åt trånga utrymmen i ditt hem och kan därför städa bort även de minsta dammpartiklarna.
Dammsugarens ljudnivå ligger på 59 dB och klassas därmed som en väldigt tystlåten modell. Sladden är 9.3 meter lång, vilket gör att du får ganska bra räckvidd utan att behöva byta uttag.
Inget hem är komplett utan en dammsugare och den här modellen kan vara perfekt för dig! I kategorin dammsugare är det här för närvarande en av de mest populära modellerna på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 5599.00 kr. Den har ett grymt snittbetyg på 4.50 av 5 vilket gör den till ett riktigt prisvärt köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Bosch BGL7EXCL |
| Märke | Bosch |
| Typ | Golvdammsugare |
Specifikationer | |
| Volym dammbehållare | 5.0 L |
| Filter | HEPA filter, Tvättbart HEPA-filter, Tvättbart filter |
| Egenskaper | Teleskoprör |
| Dammbehållare | Påse |
| HEPA-Klassificering | HEPA 13 (H13) |
| Färg | Blå |
| Ljudnivå | 59 dB |
Prestanda | |
|---|---|
| Sugeffekt | 850 W |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Djup | 480.0 mm |
| Höjd | 275.0 mm |
| Bredd | 320.0 mm |
| Vikt | 7.7 kg |
| Sladdlängd | 9.3 m |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-11-05 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .