Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En lägre sugkraft gör att den här dammsugaren är energisnålare.. Påsen räcker ett tag med en volym på 15.0 liter.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Nilfisk VP930C Röd är 3 949 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Om du är ute efter en dammsugare kan den här modellen vara väl värd att överväga. Hanteringen av dammet är väldigt rättfram och känns igen från många andra modeller och den har tillräckligt med effekt i motorn för att klara av det mesta.
Om du är ute efter en energieffektiv dammsugare kan det vara värt att överväga att den här modellen har en något lägre energiklassning (B) än många andra modeller. 760 watt i motoreffekt borde duga bra för de flesta städuppgifterna i din vardag, även om det finns andra modeller med högre motoreffekt.
Den här produkten låter inte mer än normalt, den är tystare än en vanlig dusch då den har en ljudnivå på 71 dB. Påsen till den här dammsugaren har en generös volym och rymmer 15.0 liter, så du behöver inte byta den särskilt ofta.
Sammantaget är Nilfisk VP930 en väldigt behändig produkt. Du kan prisjämföra den här dammsugaren här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 3949.00 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4.66 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Nilfisk VP930C Röd |
| Märke | Nilfisk |
| Typ | Golvdammsugare |
Prestanda | |
| Aktionsradie | 18.0 m |
| Motoreffekt | 780 W |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Sladdlängd | 15.0 m |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-10-24 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Påsvolym | 15.0 L |
| Filter | HEPA filter |
| Egenskaper | Teleskoprör |
| Dammbehållare | Påse |
| HEPA-Klassificering | HEPA 13 (H13) |
| Färg | Röd |
| Ljudnivå | 71 dB |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .