Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Bosch KGN49XWEA är 11 890 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
Oavsett vad du behöver när det gäller en kylfrys så finns det säkerligen en modell för dig. Det finns en uppsjö av modeller med olika storlek, utförande och funktioner, så det går inte att anta att en kylfrys är en annan lik. Vad du i slutändan köper beror så klart på vad du ska ha den till, om du behöver byta ut den du har eller bara ska ha en extra till garaget eller källaren
I kylskåpet hittar du fem hyllor och lådor att förvara dina varor i. Några av hyllorna är gjorda i glas så att alla hyllplan blir upplysta och lätta att se. Blir det spill och kladd är det väldigt lätt att plocka ner hyllan och torka av. Bosch Bosch KGN49XWEA Vit ger ifrån sig ett ljud som har uppmätts till 40 dB. För var tioende decibel som höjs blir ljudet tio gånger starkare. För referens så brukar en normal samtalston ligga på ungefär 60 dB och en dammsugare runt 80 dB.
Vad gäller energiförbrukning konsumerar den här kylfrysen 303 kWh per år och har fått den EU-reglerade energiklassificeringen E. För att ha en så låg energiförbrukning som möjligt finns det en del tips och tricks att följa. Bland annat är det bra att hålla en konstant temperatur, då håller sig maten fräsch och kylfrysen behöver inte jobba lika mycket.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Bosch Bosch KGN49XWEA Vit. I kategorin kylfrysar är det här i dagsläget en av de allra mest populära produkterna på PriceRunner och just nu kostar Bosch KGN49XWEA Vit 11890.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.6 av 5 och alla dess unika karaktärsdrag gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Bosch KGN49XWEA |
| Märke | Bosch |
Specifikationer | |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Öppen dörrvarning, Display, Färskhållningssystem, NoFrost, Multi Air Flow, Glashyllor, Flaskställ, Höj och sänkbara fötter |
| Nettovolym (Kyl) | 330.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 40 dB |
| Nettovolym (Frys) | 105.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 303.0 |
| Färg | Vit |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 100 W |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Design | |
|---|---|
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 5 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 3 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 20.0 tim |
Mått | |
| Bredd | 75.5 cm |
| Djup | 76.5 cm |
| Höjd | 209.0 cm |
| Vikt | 89.06 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-05-21 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .