Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på AEG SCB61811LS är 10 799 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
AEG levererar här kylfrysen SCB61811LS. Det är en integrerad kylfrys, vilket innebär att den kan dekoreras med träpanel för att smälta in och matcha din övriga köksinredning. Kylen är medelstor med sin volym på 196 liter. En energieffektiv maskin som har blivit energiklassad till A+.
Frysen har en volym på 72 liter, vilket som får räknas som ganska genomslittligt. Du kommer ha gott om plats för att förvara det allra nödvändigaste som bröd, matlådor och andra råvaror.
Skulle olyckan vara framme och du får strömavbrott kan du ta ett djupt andetag och pusta ut innan du oroar dig över att all mat i frysen förstörs. Den här modellen klarar nämligen av att behålla temperaturen i upp till 22 timmar.
Frysen frostas av automatiskt, skönt nog. Du behöver alltså aldrig mer vänta på att vädret är kallt nog för att du ska kunna tömma frysen och sedan låta den stå och rinna av i flera timmar. Framtiden är här och den heter automatisk avfrostning.
Sammantaget är SCB61811LS från AEG en väldigt trevlig kombinerad kyl- och frys med bra egenskaper. Om du prisjämför det här kombinerade kyl- och frysskåpet på PriceRunner ser du att det lägsta priset just nu ligger på 10799.00 kr. Det är också en av de mest populära och eftersökta produkterna för tillfället. Om vi jämför priset för den här kylfrysen mot resten av kategorin så ligger det under genomsittet, vilket gör SCB61811LS till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | AEG SCB61811LS |
| Märke | AEG |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 4.0 kg |
| Egenskaper | LED-belysning, Snabbfrysning, Display, NoFrost, Touch Display, Glashyllor, Flaskställ |
| Nettovolym (Kyl) | 196.0 L |
| Placering | Integrerad |
| Nettovolym (Frys) | 72.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 291.0 |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 140 W |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 22.0 tim |
| Antal kompressorer | 1 |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Design | |
|---|---|
| Omhängningsbar dörr | Ja |
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 7 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 3 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 4 st |
Mått | |
| Bredd | 54.0 cm |
| Djup | 54.9 cm |
| Höjd | 177.2 cm |
| Sladdlängd | 2.4 m |
| Vikt | 54.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-07-06 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .