Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Ecotronic KF260NF är 8 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Kylfrys är en sak som vi tror att de flesta har svårt att leva utan. Dock finns det så enormt många olika modeller, märken och varianter numera att det kan upplevas som nästan omöjligt att välja rätt modell. Kanske kan den här vara rätt för dig?
Om olyckan är framme och strömmen går behöver du inte drabbas av akut panik. Den här kylfrysen klarar nämligen av att behålla kylan i 16 timmar, förutsatt att du inte öppnar och stänger den allt för mycket.
Just den här kylfrysen har fått energiklassen E och förbrukar ungefär 219 kWh per år. För att hålla nere på kostnader och energiförbrukning finns det en del enkla tips och knep att använda sig av. För att kylen ska slippa göra allt arbete som kostar både energi och pengar i onödan är det bra om du låter maten svalna ordentligt innan du stoppar in den i kylen.
Frysen har en ganska genomsnittlig kapacitet med en volym på 71 liter. Det kommer räcka gott och väl för de allra flesta som brukar förvara vanliga bruksvaror som bröd, kött, grönsaker och matlådor.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Ecotronic Ecotronic KF260NF Vit. Just nu är det lägsta priset på den här kylfrysen på PriceRunner 8999.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Om vi jämför priset för den här produkten mot resten av kategorin så ligger det under genomsnittet, vilket gör Ecotronic KF260NF Vit till ett prisvärt köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Ecotronic KF260NF |
| Märke | Ecotronic |
Specifikationer | |
| Ljudnivåklass | C |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, NoFrost, Glashyllor |
| Nettovolym (Kyl) | 199.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 41 dB |
| Nettovolym (Frys) | 71.0 L |
| Klimatklass | T, ST |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 219.0 |
| Färg | Vit |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 10A |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-06-08 |
Design | |
|---|---|
| Omhängningsbar dörr | Ja |
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 4 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 3 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 16.0 tim |
| Antal kompressorer | 1 |
Mått | |
| Bredd | 62.5 cm |
| Djup | 55.0 cm |
| Höjd | 180.0 cm |
| Vikt | 58.0 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .