Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Siemens KI86NVSF0 är 11 413 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 12 jämförda butiker.
Kylfrys är en sak som vi tror att de flesta har svårt att leva utan. Dock finns det så enormt många olika modeller, märken och varianter numera att det kan upplevas som nästan omöjligt att välja rätt modell. Kanske kan den här vara rätt för dig?
Skulle du få strömavbrott kan du lugna dig med vetskapen om att den här modellen klarar av att behålla kylan upp till nio timmar utan ström. Du behöver alltså inte oroa dig över att maten tinas upp och förstörs på en gång.
Innan du drar på dig spenderarbyxorna bör du ta reda på om den här modellen kommer att få plats i ditt kök. Se till att mäta ordentligt, både en och två gånger. Siemens Siemens KI86NVSF0 Integrerad har mätts upp till 177 cm hög, 54 cm bred och 55 cm djup.
Just den här kylfrysen har fått energiklassen F och förbrukar ungefär 277 kWh per år. För att hålla nere på kostnader och energiförbrukning finns det en del enkla tips och knep att använda sig av. För att kylen ska slippa göra allt arbete som kostar både energi och pengar i onödan är det bra om du låter maten svalna ordentligt innan du stoppar in den i kylen.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Siemens Siemens KI86NVSF0 Integrerad. I kategorin kylfrysar är det här för närvarande en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner och just nu kostar Siemens KI86NVSF0 Integrerad 11413.00 kr. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här modellen till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Siemens KI86NVSF0 |
| Märke | Siemens |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 6.0 kg |
| Ljudnivåklass | C |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Temperaturvarning, Belysning kyl, Glashyllor, Ägghylla |
| Nettovolym (Kyl) | 187.0 L |
| Energiklass | F |
| Placering | Integrerad |
| Ljudnivå | 39 dB |
| Nettovolym (Frys) | 67.0 L |
| Klimatklass | SN, ST |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 277.0 |
| Färg | Vit |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 90 W |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 9.0 tim |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Design | |
|---|---|
| Omhängningsbar dörr | Ja |
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 4 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 3 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 4 st |
Mått | |
| Bredd | 54.1 cm |
| Bredd (nischmått) | 56.0 cm |
| Djup | 54.5 cm |
| Djup (nischmått) | 55.0 cm |
| Höjd | 177.2 cm |
| Höjd (nischmått) | 177.5 cm |
| Vikt | 61.6 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-02-11 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .