Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Bosch Series 4 KFN96APEA är 16 160 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Behöver du en ny kylfrys, eller hade du kanske tänkt ha en extra kylfrys i källaren eller i garaget? Utbudet av kylfrysar är dock enormt stort, och det kan vara väl värt att titta lite extra noga på funktioner och annat för att se till att du får just det du behöver.
Kylen har en volym på 405 liter vilket får räknas som väldigt stort. Det finns en tumregel kring kapacitet på kylskåp och det är att man helst ska ha 100 liter per person. Därför kan vi säga att den här skulle vara lämplig för en hel familj.
I kylskåpet hittar du åtta hyllor och lådor att förvara dina varor i. Några av hyllorna är gjorda i glas så att alla hyllplan blir upplysta och lätta att se. Blir det spill och kladd är det väldigt lätt att plocka ner hyllan och torka av. Just den här kylfrysen har fått energiklassen E och förbrukar ungefär 333 kWh per år. För att hålla nere på kostnader och energiförbrukning finns det en del enkla tips och knep att använda sig av. För att kylen ska slippa göra allt arbete som kostar både energi och pengar i onödan är det bra om du låter maten svalna ordentligt innan du stoppar in den i kylen.
Sammantaget är Bosch KFN96APEA Rostfritt Stål, Silver från Bosch en riktigt fin kombinerad kyl- och frys med bra egenskaper. Om du prisjämför den här modellen på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 16160.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här modellen till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Bosch Series 4 KFN96APEA |
| Märke | Bosch |
Specifikationer | |
| Ljudnivåklass | C |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Temperaturvarning, Belysning kyl |
| Nettovolym (Kyl) | 405.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 38 dB |
| Nettovolym (Frys) | 200.0 L |
| Klimatklass | T, ST |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 333.0 |
| Färg | Rostfritt stål |
Funktioner | |
| Appstyrning | Ja |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Design | |
|---|---|
| Dörröppning | Dubbel |
| Utförande | Fransk dörr |
| Hyllor/lådor (kyl) | 6 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 6 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 5 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 15.0 tim |
Mått | |
| Bredd | 90.5 cm |
| Djup | 73.1 cm |
| Höjd | 183.0 cm |
| Vikt | 118.3 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-01-19 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .