Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här tvättmaskinen från LG har högsta möjliga energiklassning (A+++). Maskinen har en höjd på 85 cm. Den behöver inte byggas in i badrumsinredningen utan är fristående.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LG FV94ENS2BA Vit är 12 995 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Om du bor i lägenhet har du kanske tillgång till en tvättstuga, men det går ju inte att förneka hur mycket smidigare det är att ha sin egen tvättmaskin. För mindre utrymmen kan en toppmatad tvättmaskin vara ett bra val eftersom de tar mindre plats än en frontmatad maskin.
Tack vare att modellen är fristående krävs ingen avancerad installation. Du får även mer frihet kring placeringen. Tack vare funktionen "fördröjd start" kan du senarelägga starten på ditt tvättprogram, så du till exempelvis kan tajma med att den är klar när du kommer hem från jobbet.
Den här modellen är väldigt energieffektiv och har högsta möjliga energiklassning A, så den spar både på miljön och din plånbok. Det är en lämplig tvättmaskin för stora hushåll, då den har en väldigt rymlig trumma som rymmer hela 11 kg tvätt.
Det här är en topprankad tvättmaskin på PriceRunner för tillfället och den har för närvarande ett lägsta pris på 12995.00 kr. Jämfört med snittpriset inom kategorin tvättmaskiner har den här modellen ett lägre pris, perfekt för dig som är ute efter en prisvärd tvättmaskin.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LG FV94ENS2BA Vit |
| Märke | LG |
| Produkttyp | Tvättmaskin |
Specifikationer | |
| Energiklass | A |
| Front- eller toppmatad | Frontmatad |
| Ljudnivåklass | A |
| Placering | Fristående |
| Färg | Vit |
| Ljudnivå (tvätt) | 71.0 dB |
| Tvättkapacitet | 11.0 kg |
| Tvättklass | A |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 48.0 kW/h |
| Energiförbrukning per cykel | 0.838 kW/h |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Funktioner | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighet | 1360 rpm |
| Restfuktighet | 44.9 % |
| Snabbtvätt | 14 min |
| Egenskaper | Barnspärr, Automatisk tvättmedelsdosering, Senarelagd start, Wi-Fi, Ångfunktion |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 54.0 L |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Höjd | 85.0 cm |
| Djup | 56.5 cm |
| Djup med dörr öppen | 110.0 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
| Vikt | 67.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-10-21 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .