Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här tvättmaskinen från LG har högsta möjliga energiklassning (A+++). Modellen har en höjd på 85 cm. Det är en fristående modell, vilket gör den enkel att flytta på.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LG F4Y5EYP6W0F Vit är 12 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Om du bor i lägenhet har du kanske tillgång till en tvättstuga, men det går ju inte att förneka hur mycket smidigare det är att ha sin egen tvättmaskin. Med en kapacitet på 11 kg tvätt är det här ett perfekt val för dig som tvättar ofta.
Den här modellen är väldigt energieffektiv och har högsta möjliga energiklassning A, så den spar både på miljön och din plånbok. F4Y5EYP6W0F rymmer mycket tvätt tack vare sin kapacitet på hela 11 kg, ett bra val för det stora hushållet eller för dig som tvättar ofta.
Om du har gott om plats eller bor i ett större hushåll kan det vara värt att köpa en fullstor tvättmaskin, som precis som den här modellen har en bredd på 60 cm. Maskinen har en normal ljudnivå under centrifugering på 71 decibel.
Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 12990.00 kr. Med ett högt snittbetyg på 4.40 av 5 är det här en tvättmaskin med riktigt hög kvalitet.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LG F4Y5EYP6W0F Vit |
| Märke | LG |
| Produkttyp | Tvättmaskin |
Specifikationer | |
| Energiklass | A |
| Ljudnivå (centrifugering) | 71 dB |
| Front- eller toppmatad | Frontmatad |
| Ljudnivåklass | A |
| Centrifugeringsklass | A |
| Placering | Fristående |
| Trumvolym | 68.0 L |
| Färg | Vit |
| Tvättkapacitet | 11.0 kg |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 48.0 kW/h |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Funktioner | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighet | 1400 rpm |
| Restfuktighet | 45.0 % |
| Snabbtvätt | 14 min |
| Egenskaper | Barnspärr, Senarelagd start, Ångfunktion |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 54.0 L |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Höjd | 85.0 cm |
| Djup | 56.5 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
| Vikt | 70.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-25 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .