Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den höga A-energiklassningen gör den här maskinen till en modell med låg energiförbrukning. Den har kapacitet för 9 kg tvätt och den kommer bland annat utrustad med ett ångprogram.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Samsung WW90T606CHE är 5 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Går du i tankarna att köpa en ny tvättmaskin? Då kan denna modell från Samsung vara ett bra alternativ. En frontmatad tvättmaskin är den mest vanliga modellen på tvättmaskin och dessa har ofta högre kapacitet än vad de toppmatade modellerna har.
Det är en lämplig tvättmaskin för stora hushåll, då den har en väldigt rymlig trumma som rymmer hela 9 kg tvätt. Maskinen är utrustad med ett ångprogram som rengör dina kläder på djupet, ett bra alternativ för dig som exempelvis har allergier.
Med hjälp av en fördröjningsfunktion kan du välja när tvättmaskinen ska starta och därmed tajma den tid du önskar. Maskinen är en fristående modell, vilket ger dig mer frihet kring var den kan placeras.
I kategorin tvättmaskiner är det här i dagsläget en av de mest populära produkterna på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 5990.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här tvättmaskinen till ett väldigt prisvärt köp!
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Samsung WW90T606CHE |
| Märke | Samsung |
| Produkttyp | Tvättmaskin |
Specifikationer | |
| Energiklass | A |
| Ljudnivå (centrifugering) | 75 dB |
| Front- eller toppmatad | Frontmatad |
| Centrifugeringsklass | A |
| Placering | Fristående |
| Trumvolym | 63.0 L |
| Färg | Vit |
| Ljudnivå (tvätt) | 54.0 dB |
| Tvättkapacitet | 9.0 kg |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 49.0 kW/h |
Funktioner | |
|---|---|
| Appstyrning | Ja |
| Centrifugeringshastighet | 1600 rpm |
| Restfuktighet | 53.0 % |
| Snabbtvätt | 15 min |
| Egenskaper | Kolborstfri motor, Bubble Soak, Barnspärr, Senarelagd start, Wi-Fi, Ångfunktion |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Höjd | 85.0 cm |
| Djup | 60.0 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-03-10 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .