Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter en ny frontmatad modell kan den här modellen vara något för dig. Modellen har en höjd på 85 cm och den kommer bland annat utrustad med ett ångprogram.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Samsung WD95TA047BE är 5 995 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Om du bor i lägenhet har du kanske tillgång till en tvättstuga, men det går ju inte att förneka hur mycket smidigare det är att ha sin egen tvättmaskin. För mindre utrymmen kan en toppmatad tvättmaskin vara ett bra val eftersom de tar mindre plats än en frontmatad maskin.
Just den här modellen har en något lägre E-energiklassning, så det är inte den energieffektivaste modellen på marknaden. WD95TA047BE är en av de större maskinerna på marknaden med sin kapacitet på 9 kg tvätt, perfekt för det större hushållet.
Maskinen har en normal ljudnivå under centrifugering på 73 decibel. Det här är en fristående modell som enkelt installeras i ditt badrum.
Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 5995.00 kr. Med ett högt snittbetyg på 4.60 av 5 är det här en tvättmaskin med riktigt hög kvalitet.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Samsung WD95TA047BE |
| Märke | Samsung |
| Produkttyp | Tvätt- & Torkmaskin |
Specifikationer | |
| Energiklass | E |
| Ljudnivå (centrifugering) | 72 dB |
| Front- eller toppmatad | Frontmatad |
| Ljudnivåklass | A |
| Centrifugeringsklass | B |
| Torkkapacitet | 6.0 kg |
| Placering | Fristående |
| Färg | Vit |
| Tvättkapacitet | 9.0 kg |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 57.0 kW/h |
| Energiförbrukning per cykel | 0.571 kW/h |
Funktioner | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighet | 1400 rpm |
| Restfuktighet | 53.9 % |
| Egenskaper | Senarelagd start |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 50.0 L |
| Vattenförbrukning per tvätt/torkcykel | 90.0 L |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Höjd | 85.0 cm |
| Djup | 65.0 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-12-29 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .