Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter en modell som går att kamouflera i köket kan denna integrerade maskin från Fisher & Paykel vara ett alternativ. Det är inte den energieffektivaste modellen på ma
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Fisher & Paykel DD60SHI9 är 16 149 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Dags att byta ut diskmaskinen? Den kan den här maskinen från Fisher & Paykel vara ett riktigt bra val. Diskmaskinen byggs in i köket och ser för ögat ut att vara en vanlig skåpslucka. Med en hög energiklassning minimeras avtrycket på både miljö och ekonomi.
Detta är en helintegrerad diskmaskin som byggs in helt i din köksinredning. Den kan alltså utrustas med en frontpanel som matchar din övriga köksinredning, vilket ger ditt kök ett riktigt stilrent intryck. Ett bra alternativ för inte alltför stora hushåll eftersom maskinen rymmer sex kuvert.
I kategorin diskmaskiner är det här i dagsläget en topprankad produkt på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 16149.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här diskmaskinen till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Fisher & Paykel DD60SHI9 |
| Märke | Fisher & Paykel |
Typ | |
| Placering | Helintegrerad |
Specifikationer | |
| Torkeffekt | A |
| Diskeffekt | B |
| Ljudnivåklass | B |
| Energiklass | F |
| Ljudnivå | 45 dB |
| Antal program | 6 |
| Färg | Vit, Rostfritt stål, Svart, Grå |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 10A |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 61.0 kW/h |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per år | 2240.0 L |
| Vattenförbrukning per cykel | 6.9 L |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-02-15 |
Funktioner | |
|---|---|
| Torkningsprogram | ExtraDry |
| Placering av bestick | Bestickkorg |
| Antal kuvert | 6 st |
| Eco-programmets varaktighet | 5.0 tim |
| Egenskaper | Torkningsprogram, Funktioner för tystare maskin, Elektronisk sköljmedel/glansmedelsindikator, Dold kontrollpanel, Hygienprogram, Extrasköljning, Barnlås, Elektronisk saltindikator, Enklare dörröppning/stängning, Startfördröjning, Snabbdiskprogram, Avhärdare |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Snabbdiskprogram | Snabbdisk |
| Temperaturlägen | 70 °C, 35 °C |
Mått | |
| Vikt | 27.0 kg |
| Standardbredd | 60 cm |
| Bredd | 60.0 cm |
| Djup | 57.0 cm |
| Höjd | 41.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 65.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .