Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En fristående diskmaskin ger dig stor flexibilitet i var du kan placera den. Energiklassningen ligger på B, det är alltså en väldigt energieffektiv maskin.
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Whirlpool W7U HS51 X är 10 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Är du ute efter en ny diskmaskin? Whirlpool W7U HS51 X är en diskmaskin från Whirlpool som passar i de flesta köken. Så länge det finns vatten och el finns det inga begränsningar för var den kan stå. Med en hög energiklassning minimeras avtrycket på både miljö och ekonomi.
Just den här modellen är inte tänkt att byggas in i köket, utan det är en så kallad fristående modell. Den kan ställas var du vill, så längde det finns vatten och el. Maskinen har en bredd på 60 cm, vilket är standardmåttet för en diskmaskin. Det är ett bra val om du har gott om plats i ditt kök.
Om du prisjämför den här diskmaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset för närvarande är 10999.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här diskmaskinen till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Whirlpool W7U HS51 X |
| Märke | Whirlpool |
Typ | |
| Placering | Fristående |
Specifikationer | |
| Torkeffekt | A |
| Diskeffekt | A |
| Energiklass | B |
| Sladdlängd | 130.0 cm |
| Antal program | 8 |
| Färg | Rostfritt stål |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 10A |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 65.0 kW/h |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 9.5 L |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-03-20 |
Funktioner | |
|---|---|
| Placering av bestick | Bestickkorg |
| Antal kuvert | 15 st |
| Egenskaper | Elektronisk sköljmedel/glansmedelsindikator, Höj och sänkbara korgar, Elektronisk saltindikator, Display, Höj och sänkbara fötter, Intensiv zon, Snabbdiskprogram, Avhärdare |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Snabbdiskprogram | Snabbdisk |
| Temperaturlägen | 60 °C |
Mått | |
| Tilloppsslangen längd | 155.0 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
| Bredd | 59.8 cm |
| Avloppsslangens längd | 150.0 cm |
| Djup | 59.0 cm |
| Höjd | 82.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .