Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Halvintegrerade maskiner har samma frontpanel som övrig inredning, men har en synlig kontrollpanel. Maskinen rymmer hela 13 kuvert, vilket passar större hushåll.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux ESA47220UX är 7 490 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Går du i tankarna för att köpa en ny diskmaskin? Electrolux Electrolux ESA47220UX Stainless Steel är en diskmaskin från Electrolux som passar i de flesta köken. Diskmaskinen är halvintegrerad, vilket innebär att den smälter in i den övriga inredningen med undantag för den synliga inställningspanelen. Med en hög energiklassning minimeras avtrycket på både miljö och ekonomi.
Det här är en halvintegrerad diskmaskin, vilket betyder att du kan matcha frontpanelen med övriga kökets inredning. Dock sitter inställningspanelen på maskinens framsida vilket gör att frontpanelen inte kan täcka hela maskinen. Maskinen är utrustad med funktionen "fördröjd start", vilket innebär att du kan ställa in när du vill att maskinen ska starta.
Jämfört med snittpriset inom kategorin diskmaskiner har den här modellen ett lägre pris, perfekt för dig som är ute efter en prisvärd diskmaskin. Om du prisjämför den här diskmaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 7490.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux ESA47220UX |
| Märke | Electrolux |
Typ | |
| Placering | Halvintegrerad, Underbyggd |
Specifikationer | |
| Antal program | 8 |
| Färg | Rostfritt stål |
Funktioner | |
| Placering av bestick | Bestickkorg |
| Antal kuvert | 13 st |
| Egenskaper | Program för halvfull maskin, Barnlås, Display, Höj och sänkbara fötter, Startfördröjning, Avhärdare |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Vattenskydd | Aquastop |
| Snabbdiskprogram | Snabbdisk |
Hållbarhetsinformation | |
|---|---|
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Vikt | 36.2 kg |
| Standardbredd | 60 cm |
| Bredd | 59.7 cm |
| Djup | 57.6 cm |
| Höjd | 81.8 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-04-05 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .