Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter att köpa en underbyggd diskmaskin så kan denna modell vara något för dig. Om du till exempel inte vill att maskinen ska gå på natten kan du ställa in fördröjd st
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Smeg STFABWH3 är 14 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
Dags att byta ut diskmaskinen? Den kan den här maskinen från Smeg vara ett riktigt bra val. Diskmaskinen är underbyggd och byggs enkelt in i ditt kök. Den höga energiklassningen spar både på miljö och din plånbok.
Detta är en modell som är underbyggd, vilket innebär att den placeras under köksbänken i ditt kök. Istället för att ha samma front som den övriga inredningen har den sin egen synliga lucka med reglage. Det går in 13 kuvert i den här maskinen, vilket är perfekt om du till exempel har haft middagsgäster. Det är även ett bra alternativ för dig som bor i ett större hushåll.
Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här diskmaskinen till en premiumprodukt. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 14990.00 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg STFABWH3 |
| Märke | Smeg |
Typ | |
| Placering | Underbyggd |
Specifikationer | |
| Ljudnivåklass | B |
| Energiklass | B, G |
| Ljudnivå | 44 dB |
| Sladdlängd | 140.0 cm |
| Antal program | 11 |
| Färg | Vit, Krom |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 63.0 kW/h |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 10A |
| Anslutningseffekt | 1800 W |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 9.0 L |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-08-24 |
Funktioner | |
|---|---|
| Torkningsprogram | AutoOpen torkning |
| Placering av bestick | Bestickkorg, Bestickbricka |
| Antal kuvert | 13 st |
| Eco-programmets varaktighet | 4.25 tim |
| Egenskaper | Hygienprogram, Elektronisk saltindikator, Display, Invändig belysning, Höj och sänkbara fötter, Startfördröjning, Intensiv zon, Vattenskydd |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Vattenskydd | Aquastop |
| Temperaturlägen | 70 °C, 45 °C, 50 °C, 65 °C, 55 °C, 75 °C, 38 °C |
Mått | |
| Standardbredd | 60 cm |
| Bredd | 59.0 cm |
| Djup | 58.0 cm |
| Höjd | 81.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 60.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .