Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Denna underbyggda diskmaskin från Electrolux byggs in i ditt kök, men har sin egen frontpanel. En av funktionerna du får med just den här modellen är möjlighet att ställa in fördrö
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux ESS42200SX är 5 490 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Är du ute efter en ny diskmaskin? Electrolux Electrolux ESS42200SX Vit är en diskmaskin från Electrolux som passar i de flesta köken. Diskmaskinen är underbyggd och byggs enkelt in i ditt kök. Du spar både på miljö och plånbok tack vare maskinens höga energiklassning.
Detta är en modell som är underbyggd, vilket innebär att den placeras under köksbänken i ditt kök. Istället för att ha samma front som den övriga inredningen har den sin egen synliga lucka med reglage. Maskinen har en medelhög ljudnivå på 49 decibel.
I kategorin diskmaskiner är det här i dagsläget en av de mest populära produkterna på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 5490.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin diskmaskiner, vilket gör den här modellen till ett väldigt prisvärt köp!
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux ESS42200SX |
| Märke | Electrolux |
Typ | |
| Placering | Underbyggd |
Specifikationer | |
| Torkeffekt | A |
| Diskeffekt | A |
| Ljudnivåklass | C |
| Energiklass | E |
| Ljudnivå | 49 dB |
| Antal program | 4 |
| Färg | Vit |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 70.0 kW/h |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 10A |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 9.9 L |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-07-20 |
Funktioner | |
|---|---|
| Placering av bestick | Bestickkorg |
| Antal kuvert | 9 st |
| Egenskaper | Höj och sänkbara korgar, Hygienprogram, Program för halvfull maskin, Elektronisk saltindikator, Display, Startfördröjning, Intensiv zon, Vattenskydd |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Vattenskydd | Aquastop |
| Temperaturlägen | 70 °C, 45 °C, 50 °C |
Mått | |
| Vikt | 36.0 kg |
| Standardbredd | 45 cm |
| Bredd | 45.0 cm |
| Djup | 62.0 cm |
| Höjd | 85.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 45.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .