Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter en integrerad diskmaskin är denna modell från Asko ett bra alternativ. Maskinen har en bredd på 60 cm, vilket är standardmåttet för en diskmaskin.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Asko DSD444B / 1 är 13 495 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Är du ute efter en ny diskmaskin? Då kan Asko DSD444B / 1 vara ett bra alternativ. Den integrerade diskmaskinen smälter sömlöst in i köket. Den höga energiklassningen spar både på miljö och din plånbok.
En sådan här diskmaskin har en frontpanel som matchar övriga köket och byggs enkelt in i ett skåp. Det gör att den passar väldigt fint in med resten av kökets inredning. Maskinen är utrustad både med en klassisk bestickkorg och en hylla överst i maskinen, så du kan helt enkelt använda båda till dina bestick.
Om du prisjämför den här diskmaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset för närvarande är 13495.00 kr. Det är också en av de mest populära modellerna. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här diskmaskinen till en högkvalitativ maskin.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Asko DSD444B / 1 |
| Märke | Asko |
Typ | |
| Placering | Helintegrerad |
Specifikationer | |
| Energiklass | C |
| Ljudnivå | 42 dB |
| Sladdlängd | 182.5 cm |
| Antal program | 7 |
Funktioner | |
| Placering av bestick | Bestickkorg, Bestickbricka |
| Antal kuvert | 14 st |
| Egenskaper | Torkningsprogram, Dubbla sprayarmar, Startfördröjning, Intensiv zon, Vattenskydd, Comfortlift |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg, Comfortlift |
| Vattenskydd | AquaSafe |
| Temperaturlägen | 70 °C |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 1900 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 212.0 kW/h |
Hållbarhetsinformation | |
|---|---|
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per år | 2632.0 L |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Tilloppsslangen längd | 163.0 cm |
| Djup med dörr öppen | 125.4 cm |
| Vikt | 42.0 kg |
| Standardbredd | 60 cm |
| Bredd | 59.0 cm |
| Avloppsslangens längd | 200.0 cm |
| Djup | 55.0 cm |
| Höjd | 81.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 60.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-07 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .