Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin som den här. Den rymmer 1,80 liter kaffe. Renhållningen underlättas av ett inbyggt dropptråg.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Miele CM 6360 MilkPerfection Lotus White är 16 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Har du bestämt dig för att unna dig en ny kaffemaskin? Utbudet av kaffemaskiner är stort och oavsett dina behov bör det finnas en som passar dig. Miele CM 6360 MilkPerfection är en kaffemaskin med en inbyggd kaffekvarn.
Det här är en klassisk fristående modell som passar perfekt på köksbänken. Vattentanken i den här maskinen rymmer 1,80 liter vatten.
Espresso är även basen i café latte och cappuccino, så en espressomaskin är både mångsidig och användbar. Komplettera den med en mjölkskummare för att kunna göra många olika kaffedrycker.
Just nu är det här är en av de mest populära kaffemaskinerna på PriceRunner och den har i dagsläget ett lägsta pris på 16990.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en högkvalitativ maskin.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Miele CM 6360 MilkPerfection Lotus White |
| Märke | Miele |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Ja |
Material | |
| Material | Glas, Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1450 W |
Mått | |
| Höjd | 35.9 cm |
| Bredd | 25.1 cm |
| Djup | 42.7 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-11-06 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 15.0 bar |
| Egenskaper | Display, Droppbricka |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Tillhörande mobilapp, Automatisk rengöring, Inbyggd Wi-Fi, Kalkindikator, Programmerbar, Varmvattenfunktion, Timer, Indikator för tom vattentank |
| Färg | Vit |
| Tillverkarfärg | Lotus White |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 1.8 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
| Sladdlängd | 140.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .