Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin som den här. Med denna maskin kan du även få varmvatten till te. Den har ett normalt bryggtryck på 1 bar.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Rocket R Cinquantotto R58 Silver är 32 490 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Det är ju en fantastisk känsla att få göra kaffe i en helt ny kaffemaskin. Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det många olika modeller att välja mellan. R Cinquantotto R58 Silver är en kaffemaskin som passar i de flesta köken.
Bryggkapaciteten är på två koppar och passar därför perfekt i det mindre hushållet. Du har plats för 2 liter vatten i den här maskinen.
Espresso är även basen i café latte och cappuccino, så en espressomaskin kan vara väldigt mångsidig och användbar. Maskinens bryggtryck ligger på 1 bar, vilket är tillräckligt för att få en god kopp kaffe.
Om du prisjämför den här kaffemaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 32490.00 kr. Det är också en av de mest populära modellerna. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Rocket R Cinquantotto R58 Silver |
| Märke | Rocket |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1400 W |
Mått | |
| Vikt | 29.0 kg |
| Höjd | 38.5 cm |
| Bredd | 31.0 cm |
| Djup | 44.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-11-19 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 1 |
| Bryggtryck | 1.1 bar |
| Egenskaper | Display, Droppbricka, Avtagbar vattentank |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Varmvattenfunktion |
| Färg | Silver |
| Tillverkarfärg | Silver |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Integrerad mjölkskummare | Nej |
| Kapacitet | 1.8 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .