Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En stereoförstärkare är en viktig del om du är ute efter en grym ljudupplevelse. Du spelar smidigt och enkelt upp musik via den inbyggda Bluetooth-funktionen.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Rotel A12 MKII är 10 890 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Med denna stereoförstärkare from Rotel kan du äntligen njuta av riktigt högkvalitativt ljud. Med bara stöd för en ingång så kan du bli lite begränsad i vad du kan koppla in till mediaspelaren.
En bra stereoförstärkare gör under för musik och filmer, så det är ett bra val för den som bara nöjer sig med det allra bästa. Du får tillgång till fantastiskt mycket musik tack vare att denna stereoförstärkare kan ta emot Bluetooth. Det finns en display som anger enklare information. Den är placerad snyggt och lättöverskådligt på framsidan av denna modell.
Den här modellen har ett bra snittbetyg på 4.8 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp. Du kan prisjämföra den här produkten här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 10890.00 kr.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Rotel A12 MKII |
| Märke | Rotel |
Typ | |
| Typ av RIAA förstärkare | MM |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart, Silver |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| DAC upplösning | 384kHz/32-bit, 96kHz/24-bit, 192kHz/24-bit |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Inbyggt DAC | Ja |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Nej |
| DSP | Nej |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | Nej |
Watt | |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 60 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 120 W |
Skärm | |
| Display | Ja |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Mini-USB, Optisk S/PDIF, 6.3 mm Jack, USB-A, VGA, 3.5 mm Jack, RCA (Line), RCA (Phono) |
| Antal 12V Trigger | 2 st |
| Antal RCA (Line) | 4 st |
| Antal högtalarkontakter | 4 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 2 st |
| Antal 6.3 mm Jack Out | 2 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | RCA (Line), 12V Trigger, Högtalarkontakter |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 230.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth-codec | aptX HD, aptX |
Ljud | |
| Klass på slutsteget | AB |
| Surroundljudformat | LPCM |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Magnet, Elnät |
Mått | |
| Höjd | 9.3 cm |
| Djup | 34.5 cm |
| Bredd | 43.0 cm |
| Vikt | 8.76 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-01-28 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .