Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Sony HT-A5000 är -, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Med denna soundbar från Sony ger du tv-ljudet en extra skjuts och kraft. Sony HT-A5000 har surroundljud som ger dig en mäktig filmupplevelse och placerar dig mitt i filmens händelser. Detta maffiga ljudystem ger extra djup och tyngd till filmen. Systemet hanterar flera olika ljudformat och blir på så sätt ett tryggare val för framtiden.
Det är lätt att förstå varför soundbars har blivit en vanligare enhet för att förhöja teve-ljudet då de fungerar bra och är lätta att hantera. Ljudet i filmen delas upp på fem separata kanaler så när hjältinnan spänner sin båge så omringas man av pilarna hon skjuter och svärd-fighterna ger en härlig känsla. Det ingår tyvärr ingen subwoofer till denna soundbar så djupet i filmen kommer inte att kännas fullt ut. Sony HT-A5000 klarar av att hantera Dolby Digital. Det är formatet som både Netflix och Viaplay använder för att få ut surroundljud från deras streaming-tjänster.
Systemet har en HDMI-ingång, så du kan enkelt ansluta externa enheter som mediaspelare och konsoler. Den har även ARC som ger möjlighet att få TV-ljudet till systemet utan extra kablar. Streama musik i massor via bluetooth. Smidigt då systemet har det inbyggt och inga externa adaptrar behövs. Ett enkelt sätt att få tillgång till alla världens musik.
Sammantaget är Sony HT-A5000 en hemmabio med bra egenskaper. Just nu kostar Sony HT-A5000 21990.00 kr här på PriceRunner. Den har ett bra snittbetyg på 4.6 av 5, och alla dess funktioner gör att den till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Sony HT-A5000 |
| Märke | Sony |
| Typ | Soundbars |
Typ | |
| Subwoofer | Nej |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| 3D | Nej |
Funktioner | |
| (ARC) Audio Return Channel | ARC, eARC |
| Simulerat surroundljud | Ja |
| DSP | Nej |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Appstyrning | Ja |
Anslutningar | |
| Antal HDMI | 1 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 1 st |
| Anslutningar | USB-A, Optisk S/PDIF, HDMI |
| Utgångar | HDMI |
| Antal HDMI Out | 1 st |
| HDMI-version | 2.1 |
| HDCP version | 2.2 |
Watt | |
| Total watt (soundbar) | 450.0 W |
Ljud | |
|---|---|
| Surroundljudformat | DTS, DTS ES, Dolby Atmos, LPCM, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS:X, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, DTS 96/24, Dolby Digital |
| Kanalseparation | 5.1.2 |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 86.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth-codec | LDAC, SBC, AAC |
| Bluetooth | Ja |
| Trådlöst | AirPlay 2 |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Appkompabilitet | Chromecast för musik, AirPlay 2, Spotify Connect |
Mått | |
| Bredd (soundbar) | 121.0 cm |
| Höjd (soundbar) | 6.7 cm |
| Vikt (soundbar) | 6.1 kg |
| Djup (soundbar) | 14.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-04-14 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .