Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
e-ville
Sharp HT-SB107 2.0 soundbar
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Sharp HT-SB107 är 790 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Med denna soundbar från Sharp ger du tv-ljudet en extra skjuts och kraft. Denna modellbrer ut en stor ljudbild och låter dig ta första parkett till filmen som visas. Trots avsaknad av subwoofer bör du få extra djup till ljudet vid explosioner och tyngd när det behövs. Sharp HT-SB107 är ett system som förhöjer tv-ljudet till nya nivåer och ger en större filmkänsla.
Du ansluter denna soundbar till teven och får då ett större ljud än de inbyggda högtalarna. Glöm surround och teknik. Här är det en klassisk uppsättning av två kanaler som ger filmen mer liv och förhöjer filmkänslan. Det ingår tyvärr ingen subwoofer till denna soundbar så djupet i filmen kommer inte att kännas fullt ut. Bänka dig i soffan och låt detta system förbättra filmens eller tv-spelets ljud.
Du ansluter lätt andra enheter med en HDMI-kabel. Det är den typ av kabel som är vanligast när det kommer till att ansluta exempelvis spelkonsoler eller mediaspelare. Systemet har även ARC, så ljudet från TV:n går tillbaka till systemet i samma kabel. Enkelhet är ett nyckelord. Tack vara hemmabio-systemets bluetooth-stöd blir det mycket enkelt att spela upp musik.
Sammantaget är Sharp HT-SB107 ett hemmabiosystem med bra egenskaper. Sharp HT-SB107 kostar 790.00 kr och är en av de allra mest populära hemmabiosystem här på PriceRunner. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hemmabion till ett bra köp. Har den funktionerna du vill ha så blir du säkert nöjd.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Sharp HT-SB107 |
| Märke | Sharp |
| Typ | Soundbars |
Typ | |
| Subwoofer | Nej |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| 3D | Nej |
Funktioner | |
| Röststyrning | Nej |
| Automatisk ljudkalibrering | Nej |
| Multirum | Nej |
| (ARC) Audio Return Channel | ARC |
| Simulerat surroundljud | Nej |
| DSP | Nej |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Appstyrning | Nej |
Watt | |
| Total watt (soundbar) | 90.0 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 20.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Anslutningar | |
|---|---|
| HDMI Pass-Through | Nej |
| Antal HDMI | 1 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 1 st |
| Anslutningar | 3.5 mm Jack, USB-A, Optisk S/PDIF, HDMI |
Ljud | |
| Kanalseparation | 2.0 |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth-version | 4.2 |
Mått | |
| Bredd (soundbar) | 65.2 cm |
| Höjd (soundbar) | 8.8 cm |
| Vikt (soundbar) | 1.3 kg |
| Djup (soundbar) | 6.4 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-06-24 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .