Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Kaffebryggare är den vanligaste typen av kaffemaskin och passar i de flesta köken. Praktiskt nog stänger den av sig själv, tack vare sin automatiska avstängning. Med en löstagbar v
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på WMF Lumero Glass är 1 604 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Det är ju en fantastisk känsla att få göra kaffe i en helt ny kaffemaskin. Idag finns det många olika sätt att brygga kaffe på, till exempel pour over, cold brew och espresso. Lumero Glass är en kaffebryggare som passar i de flesta köken.
Kaffebryggare av den här klassiska typen har en okomplicerad bryggprocess. Efter att du har bryggt ditt kaffe slipper du tänka på om du stängde av bryggaren eller inte, då den har automatiskt avstängning.
Det här är en väldigt klassisk modell av kaffebryggare som du kan ställa var du vill i köket. Om du vill ha färskmalet kaffe varje gång så kan det vara en bra idé att köpa till en kaffekvarn.
För tillfället är det här är en topprankad kaffemaskin på PriceRunner och den har i dagsläget ett lägsta pris på 1604.00 kr. Jämfört med snittpriset inom kategorin kaffemaskiner har den här modellen ett lägre pris, perfekt för dig som är ute efter en prisvärd kaffemaskin.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | WMF Lumero Glass |
| Märke | WMF |
| Typ | Kaffebryggare |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Plast, Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1000 W |
Mått | |
| Vikt | 2.86 kg |
| Djup | 33.0 cm |
| Höjd | 33.8 cm |
| Bredd | 21.2 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-01-21 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Typ av kaffekanna | Glaskanna |
| Antal medföljande kaffekannor | 1 st |
| Egenskaper | Droppstopp, Display, Avtagbar vattentank |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Kalkindikator, Timer |
| Färg | Rostfritt stål |
| Tillverkarfärg | Cromargan Matt |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Kapacitet | 1.25 L |
| Kapacitet (koppar) | 10 Koppar |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .