Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Ska du ha kalas? Den här kan brygga upp till 15 koppar. Det här är ingen inbyggd modell, utan den ställs på köksbänken. Det finns dock ingen kaffekvarn inbyggd i den här bryggaren.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Witt Classic är 839 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Doften av nybryggt kaffe på morgonen kan vara väldigt uppfriskande. Idag finns det ett stort antal olika sätt att brygga kaffe, till exempel pour over, cold brew och espresso. Just Classic är en kaffebryggare med kapacitet att brygga upp till 15 koppar kaffe.
Sådana här bryggare, så kallade droppbryggare, är användarvänliga och det finns modeller i alla prisklasser. Även om du är ovan vid att brygga kaffe så kommer du säkerligen inte känna att den är svår att lära sig.
Det här är en väldigt klassisk modell av kaffebryggare som du kan ställa var du vill i köket. Om du inte redan har en kvarn för kaffebönor så kanske du vill skaffa en om du gillar färskmalt, eftersom den här modellen inte har en inbyggd kvarn.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Classic. Du kan prisjämföra den här kaffebryggaren här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 839.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här kaffebryggaren till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Witt Classic |
| Märke | Witt |
| Typ | Kaffebryggare |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Glas |
Strömkälla | |
| Effekt | 1080 W |
Mått | |
| Vikt | 6.0 kg |
| Djup | 30.0 cm |
| Höjd | 50.0 cm |
| Bredd | 34.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-07-01 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Typ av kaffekanna | Glaskanna |
| Antal medföljande kaffekannor | 1 st |
| Egenskaper | Droppstopp, Display |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Programmerbar, Timer |
| Färg | Vit |
| Tillverkarfärg | White |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Kapacitet | 1.5 L |
| Kapacitet (koppar) | 15 Koppar |
| Sladdlängd | 100.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .