Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Med den här espressomaskinen kan du göra riktigt gott kaffe. Den rymmer 1,4 liter kaffe. En annan praktisk funktion är att maskinen har inbyggd mjölkskummare.
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på Smeg BCC12EGMEU Emerald Green är -, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Det är ju en fantastisk känsla att få göra kaffe i en helt ny kaffemaskin. Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det många olika modeller att välja mellan. BCC12EGM är en kaffemaskin som stänger av sig automatiskt.
Espresso är även basen i café latte och cappuccino, så en espressomaskin är både mångsidig och användbar. Komplettera den med en mjölkskummare för att kunna göra många olika kaffedrycker.
Bryggkapaciteten är på bara en kopp och passar därför perfekt i det mindre hushållet. Vissa typer av kaffedrycker innehåller skummad mjölk, och den här maskinen kan skumma mjölken åt dig.
I kategorin kaffemaskiner är det här i dagsläget en av de mest populära modellerna på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 6390.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en högkvalitativ maskin.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg BCC12EGMEU Emerald Green |
| Märke | Smeg |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Aluminium, Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1350 W |
Mått | |
| Vikt | 8.4 kg |
| Djup | 43.3 cm |
| Höjd | 33.6 cm |
| Bredd | 18.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-12-07 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Bryggtryck | 19.0 bar |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Automatisk rengöring, Kalkindikator, Programmerbar, Varmvattenfunktion, Indikator för tom vattentank |
| Färg | Grön |
| Tillverkarfärg | Emerald Green |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 1.4 L |
| Kapacitet (koppar) | 1 Koppar |
| Sladdlängd | 100.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .