Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En bra kaffebryggare kommer man långt med! Bryggaren stängs av automatiskt efter bryggning. Den är väldigt okomplicerad i sin utformning och enkel att använda.
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på Moccamaster Automatic Red är 2 399 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Den där första koppen kaffe på morgonen är det ju inte mycket som slår. Idag finns det många olika sätt att brygga kaffe på, till exempel pour over, cold brew och espresso. Moccamaster Automatic Red är en kaffemaskin som stänger av sig automatiskt.
En klar fördel med den här typen av kaffebryggare är att de är enkla att hantera, även för nybörjare. Efter att du har gjort ditt kaffe slipper du tänka på om du stängde av bryggaren eller inte, då den har automatiskt avstängning.
Det här är en klassisk fristående modell som passar perfekt på köksbänken. Om du vill ha färskmalet kaffe varje gång så kan det vara en bra idé att köpa till en kaffekvarn.
I kategorin kaffemaskiner är det här för närvarande en topprankad modell på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 2399.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin kaffemaskiner, vilket gör den här modellen till ett väldigt prisvärt köp!
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Moccamaster Automatic Red |
| Märke | Moccamaster |
| Typ | Kaffebryggare |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Glas |
Strömkälla | |
| Effekt | 1520 W |
Mått | |
| Vikt | 2.9 kg |
| Djup | 16.5 cm |
| Höjd | 33.0 cm |
| Bredd | 31.5 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-11-16 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Typ av kaffekanna | Glaskanna |
| Antal medföljande kaffekannor | 1 st |
| Bryggtid (min) | 6.0 min |
| Certifiering | ECBC |
| Egenskaper | Droppstopp |
| Funktioner | Automatisk avstängning |
| Färg | Röd |
| Tillverkarfärg | Red |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Kapacitet | 1.25 L |
| Kapacitet (koppar) | 10 Koppar |
| Sladdlängd | 90.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .